Czy osoba którą zablokujesz na WhatsApp będzie to widzieć?

Czy osoba którą zablokujesz na WhatsApp będzie to widzieć?

Czy osoba którą zablokujesz na WhatsApp będzie to widzieć?

WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji mobilnej, pozwalającą na wysyłanie wiadomości tekstowych, multimediów oraz prowadzenie rozmów głosowych i wideo. Jedną z funkcji, jakie oferuje ta aplikacja, jest możliwość blokowania innych użytkowników. Blokowanie osób na WhatsApp może być przydatne w przypadku, gdy chcemy uchronić się przed niechcianymi wiadomościami, prowokacjami czy także osłabienia relacji.

Chociaż blokowanie kogoś na WhatsApp może nam dać spokój, odciąć od niechcianej komunikacji i zabezpieczyć naszą prywatność, to pojawia się pytanie, czy osoba, którą zablokujemy, będzie o tym wiedziała?

Czy zablokowanie kogoś na WhatsApp jest widoczne dla zablokowanej osoby?

Kiedy zablokujemy kogoś na WhatsApp, zablokowany użytkownik nie otrzyma żadnego powiadomienia ani informacji, która by wskazywała, że został zablokowany. Nie pojawi się żaden komunikat typu „zostałeś zablokowany przez tego użytkownika”.

Nawet jeśli zablokujemy kogoś, ta osoba wciąż będzie mogła pisać do nas, wysyłać nam wiadomości oraz wykonywać połączenia głosowe czy wideo. Niemniej jednak, my już nie będziemy otrzymywać żadnych powiadomień o jej działaniach. Wiadomości, jakie do nas wysyłała, nie będą dostarczane do naszej skrzynki odbiorczej i nie zobaczymy ich. Ponadto, osoba zablokowana nie będzie mogła zobaczyć, kiedy byliśmy ostatnio dostępni na WhatsApp.

Czy zablokowanie kogoś na WhatsApp wpłynie na naszą listę kontaktów?

Kiedy zablokujemy kogoś na WhatsApp, ta osoba wciąż będzie widoczna na naszej liście kontaktów. Nie ma możliwości usunięcia osoby z listy kontaktów poprzez jej zablokowanie. Jednakże, będziemy do niej niemalże zupełnie niedostępni.

Osoba, która nas zablokowała, nie będzie widziała zmiany na swojej liście kontaktów. Z pozycji zablokowanego użytkownika nadal wyglądamy tak samo, jak wcześniej. Nie ma żadnych wizualnych wskazówek, które by wskazywały na nasze zablokowanie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której zmienimy nasze zdjęcie profilowe lub status. W przypadku takich zmian osoba, która nas zablokowała, zobaczy aktualizacje na swojej liście kontaktów.

Jak sprawdzić, czy ktoś nas zablokował na WhatsApp?

Często po zablokowaniu kogoś na WhatsApp mamy chęć sprawdzić, czy ta osoba faktycznie zauważy, że zostaliśmy zablokowani. Istnieje kilka sygnałów, które wskazują na to, że ktoś nas zablokował, choćże nie są one w 100% pewne:

  1. Brak dostarczenia wiadomości – jeśli wysyłamy wiadomość do osoby, która nas zablokowała i nie mamy odbiorców wiadomości (podwójnych szarych ticków), to może to wskazywać na to, że zostaliśmy zablokowani.
  2. Błąd w dodawaniu do grupy – jeśli nie możemy dodać zablokowanej osoby do grupy, to może to świadczyć o tym, że nas zablokowano.
  3. Brak informacji o ostatniej aktywności – jeśli zaobserwujemy brak informacji o ostatniej aktywności osoby, która nas zablokowała, to może to sugerować, że zostaliśmy zablokowani.

Podsumowując, osoba, którą zablokujemy na WhatsApp, nie będzie widzieć żadnego komunikatu informującego o zablokowaniu. Nadal będzie mogła wysyłać wiadomości do nas, ale my nie będziemy ich otrzymywać. Nie wpłynie to jednak na obecność zablokowanej osoby na naszej liście kontaktów. Jeśli mamy podejrzenia, że zostaliśmy zablokowani, możemy zwrócić uwagę na sygnały takie jak brak dostarczenia wiadomości, błędy w dodawaniu do grupy czy brak informacji o ostatniej aktywności zablokowanej osoby.


Pytania i odpowiedzi

Czy osoba, którą zablokujesz na WhatsApp będzie to widzieć?

Nie, osoba zablokowana nie będzie świadoma, że została zablokowana.

Czy zablokowana osoba będzie w stanie wysyłać wiadomości do mnie?

Nie, po zablokowaniu osoba nie będzie mogła wysyłać ci żadnych wiadomości.

Czy moje wiadomości do zablokowanej osoby zostaną dostarczone?

Tak, twoje wiadomości zostaną dostarczone, ale nie będziesz widział odczytanych potwierdzeń ani dostawał odpowiedzi.

Czy mogę odblokować osobę, którą zablokowałem na WhatsApp?

Tak, możesz odblokować osobę w ustawieniach WhatsApp.

Czy zablokowana osoba zostanie automatycznie usunięta z mojej listy kontaktów?

Nie, osoba zablokowana nadal będzie widoczna na twojej liście kontaktów, ale nie będziesz mogł/a widzieć jej ostatniego statusu ani dostawać aktualizacji.

Czy zablokowana osoba będzie mogła zobaczyć mój status?

Nie, zablokowana osoba nie będzie mogła zobaczyć twojego obecnego ani wcześniejszych statusów.

Czy osoba zablokowana dalej widzi moje zdjęcia profilowe?

Nie, zablokowana osoba nie będzie w stanie zobaczyć twojego aktualnego ani wcześniejszych zdjęć profilowych.

Czy osoba zablokowana będzie miała dostęp do mojej ostatniej aktywności na WhatsApp?

Nie, zablokowana osoba nie będzie widziała twojej ostatniej aktywności ani godziny ostatniego połączenia.

Czy mogę zablokować osobę na WhatsApp bez usuwania jej z mojej książki adresowej?

Tak, możesz zablokować osobę, a jednocześnie pozostawić ją na swojej liście kontaktów.

Czy osoba zablokowana będzie wiedziała, że ją zablokowałem?

Nie, osoba zablokowana nie otrzyma żadnego powiadomienia ani informacji o tym, że została zablokowana.