Czym są nowoczesne hydrofory?
Nowoczesne hydrofory mają różne pojemności zbiorników i różne poziomy wydajności. Hydrofory do wody mogą mieć parametry dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta. Hydrofor to rozwiązanie dla osób poszukujących niezawodnego systemu zarządzania wodą w domu lub ogrodzie. Pompy hydroforowe znajdują zastosowanie w domach prywatnych, ogrodach, gospodarstwach rolnych i domkach letniskowych.
Najważniejszym parametrem — zdolność hydroforowa
Standardowo akceptowany model to 50 litrów. Mniejsza pojemność wymaga więcej pracy na chipie i nie jest zalecana. Wpłynie to znacząco na wzrost energochłonności hydroforu. Kiedy jednak lepiej sięgnąć po urządzenia o pojemności do 100 litrów? Przede wszystkim, czy hydrofor działa jako główny zbiornik dostarczający wodę. W przypadku budynków o dużej liczbie osób zalecana jest pojemność 100 litrów lub większa. Im wyższa wydajność, tym rzadziej włącza się pompa hydroforowa. Trwa to znacznie dłużej. Zalecamy uruchamianie pompy nie częściej niż kilka razy dziennie.
Hydrofory pobierają i oczyszczają wodę z ujęć domowych
Posiadanie własnego ujęcia wody na działce jest bardzo korzystne i pozwala zaoszczędzić pieniądze na poborze wody z mediów. Aby jednak zapewnić nieograniczone korzystanie z wody użytkowej i pitnej, należy ją odpowiednio pozyskać i dostosować do spożycia. Hydrofory do wody mają na celu zapewnienie i utrzymanie optymalnego ciśnienia w systemie zaopatrzenia w wodę. Zaletą urządzeń jest cicha praca, łatwość wykonania, łatwość montażu oraz odporność na korozję. Hydrofory są niezawodne, wydajne i ekonomiczne w eksploatacji. Hydrofor domowy składa się z pompy hydroforowej, zbiornika hydroforowego oraz akcesoriów w postaci manometrów, wyłączników ciśnieniowych oraz złączy.
Kup hydrofor i pompy
Jeżeli działka, nie jest podłączona do wodociągu, jesteśmy skazani na samodzielne kopanie studni. Oznacza to, że warto zaopatrzyć się również w hydrofor i pompkę, aby wygodniej było pić wodę. Dlatego warto wybrać odpowiedni zestaw, aby nie było problemów z jego wniesieniem do domu. Producenci oferują wiele modeli hydroforów różniących się pojemnością i konstrukcją, ale zasada ich działania jest prawie taka sama. Wraz ze wzrostem objętości wody ciśnienie powietrza wzrasta, gdy woda jest pompowana do zbiornika zawierającego powietrze. Po osiągnięciu określonej wartości pompa automatycznie się wyłączy. Kiedy odkręcasz kran, powietrze wypycha wodę ze zbiornika, a gdy ciśnienie spada poniżej pewnego poziomu, pompa włącza się ponownie i cykl się powtarza.