Jak Wybrać Najlepszą Baterię Prysznicową Podtynkową?

Jak Wybrać Najlepszą Baterię Prysznicową Podtynkową?

Jak Wybrać Najlepszą Baterię Prysznicową Podtynkową?

Decydując się na baterię prysznicową podtynkową ważne jest, by wybrać model spełniający wszystkie wymagania i dopasowujący się do konkretnego stylu wnętrz. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materiał i wykończenie, które decydują o wyglądzie i trwałości baterii. Wśród dostępnych na rynku modeli klienci mogą wybierać spośród produktów wykonanych ze stali, mosiądzu, albo ze stali szlachetnej. Zgodnie z obecnymi trendami na rynku wnętrzarskim, wielu producentów oferuje baterie wykończone matowymi powłokami, jednak aby uchronić je przed początkowymi oznakami starzenia się doradza się wybór baterii wykończonych powłoką chromową.

Rozmiar

Innym bardzo istotnym kryterium wyboru jest rozmiar baterii. Montując baterię prysznicowo-wannową należy ustawić ją na wcześniej zamontowanym lub opcjonalnie dokupionym panelu. Najbardziej popularne baterie prysznicowe podtynkowe są dostępne w dwóch standardowych rozmiarach 20 i 22 cm, dzięki czemu istnieje możliwość montażu będący w całości zgodnym wymaganiami.

Warianty

Obecnie oferowane na rynku baterie prysznicowe mogą posiadać jeden lub dwa zawory w kształcie klasycznej lub nowoczesnej konstrukcji. Baterie jednozaworowe mają jeden zawór, który służy do zarządzania temperaturą oraz natężeniem wody. Baterie dwuzaworowe mają dwa, oddzielne zawory regulujące temperaturę oraz natężenie wody. Jeśli chodzi o możliwość regulacji strumienia to w baterii jednozaworowej jest to ograniczone. Natomiast w baterii dwuzaworowej można zrezygnować wprowadzając strumień delikatny lub silny.

Zestawienie

Kryterium Jednozaworowa Dwuzaworowa
Materiał / Wykończenie Stal, mosiądz, st. szlachetna Stal, mosiądz, st. szlachetna
Rozmiar 20 – 22 cm 20 – 22 cm
Regulacja strumienia Ograniczona Pełna

Jak Wybrać Najlepszą Baterię Prysznicową Podtynkową?

Aspekty Techniczne

Wybór najlepszej baterii prysznicowej podtynkowej powinien rozpocząć się od rozważenia kilku istotnych czynników technicznych, takich jak miedź użyta do produkcji łączników kranowych, rodzaj armatury, łatwość czyszczenia oraz wielkość zamontowanych sprzęgów. Na rynku znajdziesz armaturę wykonaną z mosiądzu i stali szlachetnej, wykończoną jednym z co najmniej trzech rodzajów powłok lub pokryta srebrem. Płytkir baterii są zwykle wykończone chromem lub złotem. Pamiętaj, aby wybrać armaturę, która wygląda atrakcyjnie i jest odporna na działanie wysokiej temperatury, kamienia, osadu i chloru.

Krok po Kroku

  • Określ potrzeby swoje i swojej rodziny; przemyśl, jaki styl lubisz i jakie projekty wpisują się w wystrój łazienki.
  • Poświęć trochę czasu na zrozumienie funkcjonalnego rodzaju baterii – czy należy korzystać z kurka lub z dźwigni, lub jakiego typu instalację wybrać.
  • Sprawdź wymiary produktu, aby upewnić się, że jest odpowiedni do twojej łazienki.
  • Upewnij się, że części są oryginalne i co najważniejsze, aby bateria miała gwarancję.

Tabela Porównawcza

Cechy Miedź Mosiądz Stal szlachetna
Cena Średnia Średnia Najdroższe
Żywotność Średnia Średnia-wyższa Najwyższa
Odporność na korozję Średnia-wyższa Średnia-wyższa Najwyższa
Łatwość czyszczenia Średnia Średnia Średnia-wyższa

Jak Wybrać Najlepszą Baterię Prysznicową Podtynkową?

Podstawowe Aspekty, Którymi Należy Się Kierować Przy Wyborze Baterii

Podczas wyboru odpowiedniej baterii prysznicowej podtynkowej należy zwrócić uwagę na szereg elementów. Najważniejszy z nich to materiał wykonania. Najczęściej spotykane są baterie wykonane ze stali lub mosiądzu, choć dostępne są również produkty na bazie tworzywa sztucznego. Kolejnym kluczowym parametrem jest wskaźnik wydajności wody. Wybierając baterię warto zdecydować się na modele o jak największym, oferującym wygodny prysznic, wskaźniku określanym w dm3/h (jeden dm3 na godzinę). Liczy się także jakość użytego tworzywa, jego pokrycie antykorozyjne, projekt baterii, jej łatwa obsługa, linia produktu i jej żywotność.

Aby pomóc w doborze odpowiedniej baterii oferujemy tabelę przedstawiającą najlepsze produkty dostępne na rynku według powyższych wymogów:

Materiał Wskaźnik wydajności wody Jakość tworzywa Pokrycie antykorozyjne Projekt Łatwa obsługa Linia produktów Żywotność
Stal/Mosiądz ≥ 15 dm3/h A-klasa Befonitowa Nowoczesny design Wygodny uchwyt Obszerna oferta 10-15 lat

Przy wyborze baterii należy więc kłaść duży nacisk na jakość materiału wykonania, wskaźnika wydajności wody oraz jakość tworzywa sztucznego. Dogłębniejsze informacje o konkretnym modelu można znaleźć w ofercie sklepów z armaturą sanitarną.Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać najlepszą baterię prysznicową podtynkową, kliknij w poniższy link: http://www.marantess.pl/pl/k/komplety-podtynkowe.