Xiaomi Redmi 8 – rewelacyjny smartfon

Kiedy chińska firma technologiczna Xiaomi wystartowała w 2010 roku, była okrzyknięta następną wielką rzeczą w technologii. Wielu recenzentów krytykuje jednak Xiaomi za tworzenie tanich produktów o niskiej jakości. Ich fani debatują, czy firma się poprawi, czy zrujnuje ich biznes tylko dla zabawy. Mimo to Xiaomi wyrobiło sobie markę, oferując wysokiej jakości produkty w niskich cenach.

Xiaomi uruchamia Androida na swoich telefonach

Jak wiele firm technologicznych, Xiaomi wykorzystuje system Android firmy Google jako podstawę swoich produktów. W efekcie telefony firmy są generalnie podobne do smartfonów Google Pixel i Android. Ponadto serwery firmy przechowują dane z wielu stron internetowych i aplikacji, co czyni Xiaomi jednym z największych dostawców technologii na świecie. Ponadto Xiaomi zyskało reputację za najnowocześniejszą personalizację MIUI. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosować swój telefon do swoich potrzeb i zainteresowań. Zasadniczo, jeśli chodzi o technologię, xiaomi redmi 8 ma wiele do zaoferowania.

W porównaniu z produktami Xiaomi inne firmy wyglądają tanio

Choć cena telefonów Xiaomi redmi 8 jest uważana za porównywalną z designerskimi krzesłami, ich jakość bez problemu dorównuje znacznie droższym konkurentom. Jest to głównie zasługa personalizacji MIUI, w którą wielu pracowników włożyło sporo wysiłku. Dodano wiele funkcji takich jak tapety i motywy, które uprzyjemniają korzystanie z telefonu. Wydaje się jednak, że MIUI za darmo udoskonaliło tę technologię, czyniąc ją niezawodną. Ponadto Xiaomi było krytykowane za zatrudnianie podwładnych jako pracowników, a nie buntowników. Ich zdaniem skutkuje to nadmierną uległością pracowników oraz wykonywaniem przez nich nieetycznej i niechlujnej pracy. Niektórzy wskazują, że skutkuje to słabą kontrolą jakości, a w konsekwencji niższą jakością produktów. Nie wiadomo, w jakim stopniu wpłynęło to na ich pracę lub na ogólną opinię fanów o firmie, ale z pewnością istnieje pewna zasadność twierdzenia, że zbyt ustępliwi pracownicy mają negatywny wpływ na biznes.

Pomimo wielu konkurentów, Xiaomi udowodniło, że jest jedną z przodujących firm technologicznych na świecie — podobnie jak Google, działa na systemie Android i zbudowało lojalną bazę fanów dzięki wysokiej jakości produktom i opcjom dostosowywania MIUI. Krytykowano jednak również brak kontroli jakości ze względu na kompatybilność, co prowadzi do powstania produktów o niższej jakości. Czy to prawda, czy nie, pozostaje do przewidzenia, ale osiągnięcia MIUI są czymś, od czego inne firmy mogłyby się uczyć.